Wczasy w Dubaju z małym dzieckiemDo Dubaju na wczasy udaliśmy się wraz z naszym 3 letnim dzieckiem. Pewnie nie jedna osoba zada sobie pytanie czy to dobry pomysł zabierać tak małe dziecko w tak odległe rejony i w dodatku do arabskiego kraju.

Jeśli chodzi o przelot to oczywiście wszystko zależy od charakteru każdego dziecka ale wydaje mi się, że każdy maluch z pewnością zainteresuje się dotykowym ekranem który występuje w każdym samolocie na dłuższych trasach. W ekraniku znaleźć można między innymi gry i bajki więc myślę, że zdecydowana większość naszych pociech na dłuższy czas powinna się tym zająć.
My dodatkowo zabraliśmy również własny tablet z ulubionymi grami i bajkami i z lotem nie było praktycznie żadnego problemu.

Sam pobyt w Dubaju również był udany i uważam, że nie ma absolutnie żadnych podstaw do tego aby obawiać się wyjazdu do tego miasta/państwa. Powiedziałbym nawet, że nasz synek był tam gwiazdą :) tzn. bardzo wiele osób na jego widok uśmiechało się i zagadywało. Wiele osób próbowało naszego synka również dotykać co mu się akurat nie do końca podobało :). Nasza pociecha ma blond włosy i gdzieś kiedyś słyszałem, że taki kolor kojarzy się arabom ze szczęściem, złotem i być może dlatego taka była reakcja ludzi na jego widok.

Generalnie przestępczość w Dubaju jest bardzo niska i myślę, że łatwiej zostać pobitym czy okradzionym w naszym kraju niż w właśnie w Dubaju.

Kwestię bezpieczeństwa już sobie wyjaśniliśmy :) więc przejdźmy teraz do odpowiedzi na pytanie co robić z małym dzieckiem w Dubaju ?
Atrakcji jest całkiem sporo. Myślę, że do najciekawszych zaliczyć można przede wszystkim parki wodne np. Aquaventure Waterpark i Wild Wadi Water Park oraz delfinarium, Ferrari World w Abu Dhabi czy też Ski Dubaj dla trochę starszych dzieci. Na nudę nikt tam nie powinien narzekać :)aquaventure dubaj zjezdzalnie dla dzieci Darek Baraniok - Fotografia

dubaj z dzieckiem

dubaj atrakcja dla dziecka

burj al arab z dzieckiem