Delfinarium w DubajuZawsze chciałem zobaczyć delfiny na żywo. Sztuka ta niestety nie udała mi się podczas pobytu w Egipcie oraz w Tajlandii gdzie przy odrobinie szczęścia mogłem te piękne, morskie stworzenia zobaczyć w ich naturalnym środowisku.
W końcu jednak udało mi się je zobaczyć podczas naszych wczasów w Dubaju gdzie udaliśmy się do delfinarium.Lokalizacja


Delfinarium w Dubaju znajduje się w Parku Creek i lepiej podać tę nazwę taksówkarzowi ponieważ co mnie bardzo zdziwiło jeden taksówkarz kompletnie nie rozumiał słów dolphinarium, dolphins ( nawet pokazując mu je napisane na kartce ) a drugi dopiero po konsultacjach z innym taksówkarzem zorientował się o jakie miejsce nam chodzi :)


Ceny biletów


Bilety kupiliśmy przez internet kilka dni przed planowaną wizytą. Cena za osobę dorosłą to 100 Dhs oraz 50 Dhs za dziecko. Można trochę zaoszczędzić kupując bilety przez internet na pokaz odbywający się w poniedziałek i piątek o godzinie 11:00 i wówczas zapłacimy 70 Dhs za osobę dorosłą i 40 Dhs za dziecko.

Niestety udając się na pokaz delfinów będziemy musieli również zapłacić po 5 Dhs za wstęp do parku ( my musieliśmy również zapłacić za nasze 3 letnie dziecko ).delfinarium w DubajuJazda>na wielbłądach w Dubaju
Pokaz był całkiem ciekawy. Na początku były różnego typu zabawy z morsami a następnie do basenu wpłynęły 3 delfiny które wykonywały różnego typu polecenia jak np. skoki na odpowiednią wysokość, odbijanie piłek i kręcenie hula-hoop nosami.
Jeśli ktoś nie chce zmoknąć to lepiej zająć trochę wyższe miejsca :)

Po pokazie czy też ewentualnie przed nim można sobie jeszcze pojeździć za niewielką opłatą na wielbłądach które znajdują się przed delfinarium.